PLASTİK İMALATI

 

Günümüzde kullandığımız birçok ürünün hammaddesini plastik oluşturmaktadır.

Plastik ürünler, aynı plastik malzemeden üretilmiş olsa da kullanım yeri çeşitliliğine göre farklı özellikler, istenmektedir. Aynı plastik ürün, bir ortamda güneş ışığına maruz kalırken diğeri basınca ya da soğuğa maruz kalabilir.

Bununla beraber aynı ürünler için farklı renklerde talep olabilir. Bu gibi durumlar göz önüne alındığında plastik hammadde hazırlanırken, kullanılma ortamlarına göre bazı katkı maddeleri ile beraber homojen bir karışım halinde plastik hammadde hazırlanmalıdır..

Plastikler doğada uzun süre kalır ve çevre kirliliği meydana getirir. Bu nedenle, üretim sırasında meydana gelen hatalı ürünler, yolluklar ve hurda plastikler geri kazanılmalıdır. Böylece çevre kirliliğinin önlenmesinin yanı sıra , ülke ekonomisine de katkıda bulunulur.

ŞEN KALIP, modern makina parkuru ve konusunda eğitimli ve deneyimli uzman kadrosu ile müşteri isteklerine uygun plastik parça imalatlarını gerçekleştirmektedir.

Aynı anda bir çok ürünün baskısının gerçekleştiği, Enjeksiyon Baskı Ünitesinde, üretilen ürünler, sıfıra yakın fire ile kalıplardan çıkmaktadır.

Plastik üretim bölümünde kullandığımız enjeksiyon makinelerinin mengene kapama kuvvetleri 60-250 ton arasında değişmektedir ve ortalama 500 grama kadar mamul üretimi yapılmaktadır.